Rola muzycznej oprawy na ślubie, czyli na co się zdecydować, żeby goście dobrze się bawili

Bukiet ślubny, kompozycja zimowa
Author: Weselni Paparazzi
Source: abcslubu.pl
Muzyka klasyczna pobudza nie od dziś a w tej kwestii nie zmienia się nic. Muzycy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, co słychać już po początkowym koncercie. Ci wyjątkowo cenieni w branży nie mają czasu na uczestniczenie w każdym projekcie, chociaż jest wielu, jacy chcieliby ich zaangażować. Wybierany niesamowicie chętnie kwartet smyczkowy to znamienici artyści, jacy tworzą muzykę na sporo okazji. Zespół muzyczny cieszy się zwiększającym się zainteresowaniem, również ze strony medialnej.

Na samym początku należy zdecydować się, czy chcemy muzykę graną na żywo, czy też wolimy wybrać dobrego dj'a. Pamiętajmy jednak, iż w przypadku eleganckich, niezwykle wytwornych wesel o wiele bardziej zainwestować w muzykę na żywo. Można również iść na pewien kompromis w tym przypadku, wybierając kwartet smyczkowy (http://strings.art.pl/portfolio/uczta/), który będzie dostojnie przygrywał we wstępnej fazie wesela, natomiast w trakcie części tanecznej powierzmy zabawę w ręce dj'a. Bardzo dużo ludzi zamawia również skrzypce na ślub, które tworzą niezwykle subtelną i wytworną atmosferę. Sporo przedsięwzięć oraz różnego rodzaju eventów to wydarzenia na większą skalę, gdzie nie zabraknie urozmaiceń z górnej półki.

Organizatorzy chętnie stawiają więc na angażowanie docenianych artystów (strings.art.pl), jacy swoimi ogromnymi umiejętnościami uczynią tę okazję szczególnie inspirującą. Czterech wykonawców wykona wyjątkowo na skrzypcach znane osobom uczestniczącym utwory, a może nawet zachwyci gości ich zupełnie nową, autorską odsłoną.
zespół na wesele
Author: United States Navy Band
Source: http://www.flickr.com
Zespół muzyczny na wesele jest nadzwyczaj istotną częścią całego planowania. To właśnie od tego zależy to czy wesele będzie udane i czy goście będą je wesoło rozpamiętywać. Wobec tego wybierając zespół na wesele należy bez wątpliwości zwrócić uwagę na kilka niesłychanie znaczących spraw.W pierwszej kolejności zwróć uwagę na doświadczenie danego zespołu (użyteczne źródło).

Czy jest on nowy na rynku? Czy może grał już na wielu różnorodnych weselach i ma rozległe portfolio? To naturalne, że chętniej wybieramy zespoły weselne z dużym doświadczeniem, bowiem wtedy możemy przeważnie liczyć na lepszą jakość usług. Po drugie ważną sprawą jest repertuar muzyczny. Pamiętaj, iż muzyka przede wszystkim powinna podobać się Twoim gościom. Powinna być dostosowana do rozmaitego przedziału wiekowego, ponadto musi być właściwa do tańczenia. Zanim zdecydujemy się zaprosić na nasz ślub zespół powinniśmy także dowiedzieć się, czy miejsce, w jakim mamy zamiar organizować przyjęcie posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe i spełnia wszelkie wymogi techniczne. Musimy mieć na uwadze ilość oraz jakość głośników, zadbać o właściwe zabezpieczenie sceny itd.

Nierzadko muzyczne grupy weselne są w stanie zapewnić niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, możemy również skorzystać z wypożyczalni, jeżeli lokal nie jest w stanie zagwarantować nam niezbędnych akcesoriów. Obecnie znacznie częściej młode pary organizują przyjęcia z motywem przewodnim. Modne są wesela, na których puszczana jest muzyka z lat 60. i 70. Znacznie częściej z parkietów znika tradycyjne weselne disco, a na jego miejsce dobierana jest gustowna i elegancka, klasyczna muzyka. Dobrze jest eksperymentować w tym aspekcie, ponieważ bardzo często to właśnie w ten sposób przyjęcia pozostają w pamięci na bardzo długi czas.