Rabunek dokumentów oraz rabunek jednopasmowców - a więc, co zrobić by odzyskać lub wyrobić nowe dokumenty i jak odnaleźć ukradziony motocykl

Ktoś ukradł Ci dokumenty? A być może jakaś osoba zabrał Ci motocykl z przed nosa? Nie zwlekaj i zwróć się o ratunek! W tym felietonie podpowiemy Tobie, co trzeba by z tymi fantami zrobić!


Jak wiadomo nasze dokumenty bywają bardzo istotne - to one dają możliwość nas "rozpoznać" oraz otwierają nam wiele furtek. Co jednakże, jeśli jakaś osoba nas okradnie? Co w takim wypadku zrobić? Już dajemy odpowiedzi na te pytanka. Skradzione dokumenty są wielkim problemikiem, szczególnie skradziony dowód osobisty oraz karta kredytowa (czytaj resztę pod adresem) (zgłoś kradzież dokumentu). Karteczkę trzeba od razu zastrzec poprzez pójście do oddziału banku, albo poprzez logowanie się na stronkę banku. Nie jest to bardzo trudne, a zminimalizuje szkody - zastrzeżona karta nie pozwala wydawać pieniędzy przez złodzieja, a wiec jeśli w szybki sposób wykryjemy brak karty, mamy możliwość zminimalizować tracenie pieniędzy nawet na sto procent. Sprawa z dowodem osobistym wygląda straszniej, gdyż musimy to zgłosić na milicję, gdzie dostaniemy zaświadczenie. Pamiętaj - policja jest Zmuszona przyjąć Twoje zgłoszenie! Następnie z zaświadczeniem idziemy do urzędu gminy a konkretnie do "wydziału ewidencji ludności", Będąc na końcu udajemy się do banku, gdzie dostaniemy potwierdzenie, iż zgłosiliśmy rabunek dowodu (musimy tam okazać zaświadczenie z milicji). Potem możemy wyłącznie czekać na nowiutki dowód. Odmieniając trochę temacik, jaką rzecz zrobić, kiedy wykradną nam motocykl?.


http://nagrodazainfo.pl/
Author: MTM STYL – biuro projektów
Source: www.domywstylu.pl


wizja - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Powstała cała baza, gdzie skradzione motocykle (kradzież motorów) bywają wprowadzane i odnotowywane.


Są to bazy na konkretne województwo, lub ogólnopolskie, gdzie każda osoba ma możliwość zerknąć i się dowiedzieć, jak dużo zniknęło motocykli na dany okres. Nie zwlekaj i szukaj własnej zguby!