Parę istotnych informacji na temat obecnego rynku przesyłek pocztowych i kurierskich.

Wszędzie tam, gdzie jest monopol trudno będzie z odpowiednim standardem usług. Bardzo podobnie było w przypadku poczty, której przez wiele lat można było naprawdę dużo zarzucić. Paczki przychodziły z dużymi poślizgami, czasami nawet ginęły, a czasu spędzonego w kolejkach już się nawet nie liczyło. Jednak jakiś czas temu na rynku pojawiać się zaczęły firmy kurierskie, oferujące znacznie wyższe standardy jakości. Początkowo z ich usług korzystał przede wszystkim biznes, dla jakiego najważniejsza była jakość nawet przy nieco wyższych cenach. Z czasem kurierskie przesyłki zaczęły tanieć i stawały się dostępniejsze dla każdego, a następnym przełomem stało się upowszechnienie handlu internetowego. Zdecydowana większość robionych w taki sposób zakupów była wysyłana, i w dużym stopniu realizowali to kurierzy. Lecz monopolista nie przyglądał się temu biernie i wprowadził szereg istotnych dla klientów zmian. Znacząco polepszyła się jakość usług, zaczęły być wykorzystywane nowoczesne rozwiązania takie jak pocztex śledzenie przesyłek, i to dało możliwość utrzymania silnej pozycji na rynku.


mapa konturowa europy
Author: annieo76
Source: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
mapa konturowa europy
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Obecnie konkurencja jeżeli chodzi o przesyłki kurierskie jest faktycznie spora, a konsumenci będą mogli przebierać do woli. Zwykłą przesyłkę będąc klientem indywidualnym można bez żadnego problemu przesłać już za kilkanaście złotych, a jeśli się wysyła jako firma wydatki mogą być jeszcze mniejsze. Dodatkowo coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć specjalne punkty, współpracujące z paroma firmami kurierskimi - (poznaj informacje). W takich miejscach można sprawdzić dokładnie, jakie ceny będzie oferował ups kurier w porównaniu z konkurencją, i znaleźć najbardziej korzystną ofertę. W przypadku niestandardowych przesyłek różnice mogą być naprawdę spore, więc na każdej przesyłanej paczce naprawdę sporo się zaoszczędzi.


Dużą część spraw formalnych można również załatwić przy pomocy internetu, a oddział, w którym znajduje się na ścianie mapa konturowa Europy ukazująca zakres operowania współpracujących kurierów, będzie się odwiedzać jedynie po to, żeby fizycznie dostarczyć przesyłkę - przeniesiony tutaj.