Nowoczesność nową perspektywą dla ludzkości, wzrost znaczenia druku w rozmaitych dziecinach życia.

Za przeszłością druku stoi przede wszystkim chęć zapamiętania malowideł, które mają zabezpieczyć od zapomnienia daną koncepcję bądź twórczość. To co ktoś, kiedyś wymyślił odeszło w niepamięć, no chyba że zostało spisane.

drukowanie książek
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com
Czym jest drukowanie? To nic innego jak odbicie wizerunek na podłoże drukowe przy zastosowaniu farby drukowej. W dzisiejszych czasach możemy zauważyć że słowo to kryje w sobie różne wzory powielania tekstu i malowidła. Możemy to wykonywać przy użyciu używanych na co dzień sposobów np. urządzenia drukarskie lub skorzystać z znaczniej nowych takich jak drukarki czy plotery. W dzisiejszych czasach przez to pojęcie rozumiemy wydruk na skalę przemysłową dzięki umieszczanych do drukarń technik komputerowych czy też sposób taką jak druk cyfrowy. Jednak zanim technologia wprowadziła druk, ludzie musieli kopiować podręczniki ręcznie.

Według prób historia druku zaczęła się w Babilonie. To tam wypalano tekst: http://informcc.pl/ i grafiki w glinianych tablicach. Następnie był papirus w Egipcie, a później materiały. Jednakże my zajmijmy się właściwą historią. Stosowanie druku w praktyce jest dosyć nowe. Za narodziny uważa się wynalezienie maszyny Gutenberga, a nie co jak mała liczba osób sądzą, próby drukarskie w okresie Starożytnych Chin. Jeśli chodzi o pierwotną metodę poligraficzną, to był to Estempaż. Polegała na wykonywaniu odbitek spośród tekstów wykonanych w kamieniu. Jednak przedmiot, który zasługuje na miano produktu poligraficznego, to odbitka drzeworytnicza, stworzona w Chinach. Sięgnij po więcej: kliknij.papier
Author: grace_kat
Source: http://www.flickr.com
Od tego momentu możemy spekulować o szybkim kopiowaniu tekstu - zarówno obrazowych jak i tekstowych. Widzimy jednak, że historia druku nieodłącznie łączy się z dziejami papieru, gdyż potrzebny był materiał na którym sprawnie i precyzyjnie wysychała emulsja drukarska. Pierwsze jednorazowe czcionki wykorzystano w Chinach. Najstarszy wydrukowany tekst wywodzi się z VII w n.e. i jest to buddyjski zwój z Dalekiego Wschodu. Jeśli chodzi o najstarszy polski dzieło to jest to kalendarz astronomiczny na rok 1474 Kaspera Straube’a. Ciekawostki dotyczące druku, czyli m.in. nowatorskie czcionki, to pochodziły one najczęściej z krajów arabskich. Od tamtego czasu w historii druku nadszedł nowy moment, który wprowadził nowoczesne techniki.

Dzisiaj druk książek unowocześniły komputery. Możemy znaleźć zamienniki takie jak e-booki. Jednakże druk to nieodwołalnie jeden z istotnych innowacje naszej cywilizacji. Bez niego świat gorzej by sobie radził.