Które rockowe zespoły są dziś niesłychanie popularne?

Rockowa gwiazda
Author: Charl Pantaleon
Source: http://www.flickr.com
W tym miejscu pomimo tego trzeba przyznać, że relatywnie dużym zainteresowaniem naszego społeczeństwa stale cieszy się muzyka rockowa. Na scenie muzycznej ma ona bowiem bezustannie ogromne znaczenie, dlatego też permanentnie możemy na niej zobaczyć nowo powstające zespoły, które starają się doścignąć pierwowzory, które znane są na całym świecie. Każdy pasjonat muzyki niewątpliwie bowiem zna nazwy zespołów, które podbiły scenę rockową. Ich utwory muzyczne niejednokrotnie rozbrzmiewają w naszych głowach. Pagan metal, black metal czy death metal.

Te nazwy nie są nieznajome dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez artystów z behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Uprzednią nazwą grupy był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, gdy zespół wchodził jeszcze głębiej w zasady tworzenia metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o inne style. Liczbę zespołów, która stanowi swego rodzaju ikonę w branży rockowej bezsprzecznie nie jest duża.

Niemnie jednakże ich nazwy bez wątpliwości zna każdy przeciętny słuchacz. Przykładem takiego zespołu, może być chociażby Red Hot Chili Peppers (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=red+hot+chili+peppers), którego utworu są dzisiaj wystawiane na nadzwyczaj szeroką skalę. Jednym z zespołów muzycznych, który odcisnął swoje piętno na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To kultowy zespół wywodzący się z Wielkiej Brytanii, który swą działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś zespół sprzedał ponad 100 milinów płyt na całym globie, znajdując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”.

Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swoich zwolenników, którzy doceniają ich za doskonałe albumy oraz koncerty. Do najpopularniejszych hitów grupy można zaliczyć piosenki takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.Zespołem, który jest także rozpoznawalny na całym świecie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która również rozpoczęła swą działalność w Anglii i od niemalże czterech dekad gra heavy metal. Każdy ich fan potwierdzi, iż Iron Maiden to niepowtarzalny zespół cechujący się zarówno ciężkimi riffami jak i melodyjnymi solówkami gitarowymi, oraz niemal operowym śpiewem. W tym miejscu można śmiało zaryzykować oznajmieniem, że utwory tego kalifornijskiego zespołu raz za razem są grane także w naszych rodzimych rozgłośniach.

Praktyka wyraźnie pokazuje, że „Otherside” czy „Californication” są znane również przez zupełnych laików sceny rockowej.
Zespół rockowy podczas koncertu
Author: Matt Eagles
Source: http://www.flickr.com
Niemniej pomimo tego nasza wiedza muzyczna ogranicza się tylko do grania utworów wyłącznie tego zespołu. Inny z nich, który zarówno niezwykle w szeregu przypadków cieszy się naszym zaciekawieniem to Slash - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=slash. Ten gitarzysta, który ma za sobą relatywnie bogatą historię muzyczną zarówno jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów na globie. Foo Fighters jako amerykański zespół rockowy wywołuje skrajne emocje. Najwierniejsi fani grupy ochoczo jeżdżą po całym świecie i zbierają wrażenia koncertowe w swojej pamięci. Nazwa grupy pochodzi od nie do końca jasnego jeszcze zjawiska świetlnego, co zostało zaobserwowane w czasie II wojny światowej. Wyjątkowo znanymi albumami tej grupy są There is nothing left to lose, Echoes, Silence, Patience & Grace i One by one, są słuchane do dziś bardzo chętnie przez zróżnicowane grupy słuchaczy.