Jakie turystyczne atrakcje może zaoferować Polska, gdzie można przyjemnie spędzić wolny czas.

Polska jest bardzo interesującym turystycznie krajem, bo tak naprawdę na niezbyt dużej powierzchni oferuje bardzo dużą różnorodność przyrody. Cała północna część kraju to piękny Bałtyk, z plażami uważanymi za jedne z najwspanialszych w Europie. Wprawdzie wielu ludzi trochę narzeka na aurę, która faktycznie na wybrzeżu może być trochę niepewna, nawet w letnie miesiące zdarzają się dni, kiedy należy dużo cieplej się ubrać.
Karkonosze, Śnieżne Kotły
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Jednak kurorty nad morzem posiadają tak niepowtarzalny urok, że każdego lata są odwiedzane przez setki tysięcy turystów. Raptem kilkaset kilometrów w kierunku południa rozciągają się za to górskie szczyty, tak naprawdę wzdłuż całej granicy na południu. Cały ten teren także jest bardzo chętnie wykorzystywany turystycznie, zwłaszcza w zimie do licznych miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają tłumnie miłośnicy narciarstwa i snowboardu. (http://www.eholiday.pl/) Nie można również nie pamiętać o trzecim bardzo popularnym rejonie wakacyjnych wyjazdów, którym są Mazury, zachęcają one nieskazitelną przyrodą, spokojem, ciszą i ogromną liczbą jezior.Widać więc że sposobów na wakacje albo dwudniowy weekendowy wyjazd nie powinno zabraknąć, lecz to oczywiście nie wszystko. (http://www.eholiday.pl/tanio-krakow-20095-apartament.html) Jeziora, góry i morze to najczęściej wybierane kierunki wyjazdów, lecz pozostałe rejony Polski również mogą dużo zaoferować. Wielbiciele zabytków z pewnością nie zawiodą się co najmniej paroma miejscowościami, takimi jak Kraków, Poznań czy Wrocław, wyjazd do każdego z nich to co najmniej kilka dni intensywnego zwiedzania i rozrywek. Proponują one nie tylko mnóstwo zabytkowych miejsc, ale również liczne rozrywki sportowe oraz kulturalne, więc czasu na nudę raczej w nich nie powinno być.


Morze, Bałtyk, Ustka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Bardzo interesującym pomysłem na wypoczynek w lecie będzie poznanie polskich zamków. Duża ich liczba znajduje się na południu kraju, lecz najpopularniejsze i największe znajdują się w pobliżu morza - o zamku w Malborku okazję słyszeć chyba każdy. Poza tym w naszym kraju jest bardzo duża ilość mniejszych atrakcji, więc zamiast nudzić się w weekend przed ekranem telewizora warto jakąś z nich znaleźć i pojechać oglądnąć.