Jak wybudować wytrzymałą i ładną elewację domu czyli wszystko o zaletach i wadach cegieł klinkierowych

Każdy kto stawia swój wyśniony dom pragnie, żeby jak najlepiej się prezentował, a jednocześnie był solidny, trwały i funkcjonalny. Z tego też powodu właściciele używają takich materiałów wykończeniowych, aby najlepiej jak się da uzyskać zamierzone efekty. Niekiedy będą to ciężkie decyzje, bo trzeba wybierać między stanem finansów a potrzebami oraz chęciami. Niestety najczęściej jest tak, że dobre budowlane i wykończeniowe materiały są równocześnie najdroższymi, i czasami trzeba w takich sytuacjach pójść na kompromis.

tu przeczytasz
Author: Laneulfean
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowanie lepiej będzie wystawić sprawdź informacje z materiałów o trochę niższej jakości, lecz go wystawić i zamieszkać, niż zostawić budowę w dwóch trzecich z powodu braku środków finansowych za wykończenie. Poza tym jeżeli w danym momencie ktoś nie będzie miał odpowiedniej ilości pieniędzy, a bardzo chciałby niektóre elementy mieć jednak wykonane z określonych materiałów, to w wielu przypadkach da się to rozciągnąć w czasie i pewne rzeczy wykonać później, gdy się dozbiera brakujące finanse.

Na pewno można poczekać, jeśli zamarzy się komuś dom (sprawdź również domy z prefabrykatów) z klinkieru. Elewacja wykonana z tego surowca jest bardzo kosztowna, lecz klinkier jest zdecydowanie najlepszą cegłą z ceramiki. Do ich wyrobu wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane odmiany glin, również sam proces wytwarzania jest dużo bardziej skomplikowany niż tradycyjnych cegieł. Klinkier ma świetne parametry jeżeli chodzi o wodo i mrozoodporność, więc domy zrobione z niego są przeznaczone na lata (click). Ogromną zaletą klinkieru jest również jego zróżnicowana kolorystyka, dzięki czemu niezwykle prosto będzie dobrać jego barwę do reszty budynku i wszystko zestawić w jedną spójną całość.Niektórzy z klinkieru wykonują jedynie część elewacji, przeważnie obok drzwi wejściowych. Takie rozwiązanie sporo obniża ogólne koszty inwestycji, jednocześnie pozwalając chociaż trochę cieszyć się zaletami klinkieru. Z tego też powodu jeżeli ktoś zechce mieć elewację z tego materiału a będzie miał możliwość poczekania, to może to być dla niego najlepsze rozwiązanie.