Jak pozbyć się insektów, które się zalęgły w zbożu?

Przypuszczalnie każdy miał zmartwienia wprost związane z inwazją owadów w swoim domu. W momencie gdy pozostawimy jedzenie poza lodówką lub spiżarnią, wyjątkowo przydarza się to w lecie, bez ostrzeżenia pojawiają się owady, które pragną zjeść nieostrożnie pozostawione na ich łaskę resztki. Jednakowoż jest to kataklizm dotykająca jedynie rodzinę. Co by się wydarzyło, gdyby celem stał się punkt, który zaopatruje miasto czy wieś w żywność?
fotogram - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej, kiedy zostawimy pudełka z suchymi ziarnami przykładowo: ryż, kaszę jaglaną lub kaszę gryczaną, zostaną one zamieszkane przez mole spożywcze, jakie w mgnieniu oka złożą jajaw pozostawionej żywności. Potem, jeśli zobaczymy, iż owad złożył jaja, jedyne co możemy zrobić, to pozbyć się jak najprędzej zaatakowanej żywności. Owady roznoszą wiele chorób, na które

układ odpornościowy człowieka nie jest przygotowany, przez to bardzo podatny. Nic takiego nie może się przydarzyć producentom produktów spożywczych. Najbardziej wystawioną na agresję owadów jest produkcja zbóż. Producenci warzyw i owoców nie mają potrzeby martwić się atakami owadów po zebraniu plonu, ponieważ musi być on składowany w chłodniach, w których panują za niskie temperatury dla rozwoju owadów. Producenci serów i mięs, także nie są narażeni na tego typu problemy. Na wielkie szkody narażeni są zaś producenci zboża,kiedy w punkcie składu ziaren zbóż pojawią się owady. Żeby zapobiec takiej katastrofie najskuteczniejsze chociaż nie tanie jest gazowanie zboża - fumigacja zboża w ofercie Ratmar. W skrócie jest to zespół akcji mających na celu zniszczenie wszystkich szkodników znajdujących w zbożu. Do tego wykorzystuje się teraz tak zwanych fumigantów, czyli pestycydów. W Polsce do gazowania od 2005 roku używa się fosforowodoru, jaki kiedy nie zawiera domieszek jest bezbarwny, bez smaku i zapachu. Jego skuteczność w działaniu związana jest z tym, iż jest odrobinę gęstszy od powietrza, co oznacza, iż z łatwością miesza się z jego składnikami, dzięki czemu bez problemów penetruje całkowitą objętość pojemnika. Opakowania zwykle nie stanowią dla niego żadnej bariery, należą do nich: papier opakowaniowy, folie zarówno plastikowe jak i aluminiowe. Na polskim rynku fosforowodór możliwy do nabycia jest w wielu kształtach: pasów, tabletek, paletek i koców, różnią się one jedynie sposobem stosowania. Przestrzeń, która ma być zagazowana powinna zostać wcześniej uszczelnione, aby wprowadzany gaz nie miał drogi ucieczki, gdyż jest zabójczy dla człowieka.Nie polecamy dlatego prowadzenia operacji gazowania zboża indywidualnie, a z pomocą techników, jacy zajmą się odgazowaniem przestrzeni po ukończeniu operacji. Wejdź na tę stronę www.ratmar.com/.
Insekty od zarania dziejów były dla człowieka udręką, największe szkody wyrządzały w szczególności zjadając albo niszcząc plony. Dzięki wykorzystaniu fumigantów do gazowania zboża możemy się ich pozbyć bez szkodzenia zdrowiu człowieka.