Hialuronidaza powiększa drożności tkanek

Hialuronidazy są gromadą enzymów nadzwyczaj szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Zalegają w wielu mikroorganizmach, skorupiakach, owadach i kręgowcach. Ponadto enzymy z rodziny hialuronidaz ustanowią niezwykle znaczący element jadów węży, jaszczurek, bądź pszczół. Hialuronidazy pochodzące z różnorodnych źródeł, różnią się masą cząsteczkową, i mechanizmem działania.

Enzym hialuronidaza znajduje się naturalnie w ludzkim organizmie. Dzięki swoim aspektom dyfuzyjnym, hialuronidaza rozkłada kwas hialuronowy, który jest głównym spoiwem śródbłonka naczyń krwionośnych. Nadto, oddziałuje na wzmożenie przepuszczalności ich ścian. Pozytywnie oddziałuje na resorpcję, ogranicza obrzęki i wysięki.
hialuronidaza
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Hialuronidaza jest enzymem z kategorii hydrolaz, jaki przetrawia włókna kwasu hialuronowego. Jej własności odgrywają znaczącą funkcję w leczeniu długotrwałej niewydolności żylnej. Leczenie żylaków jest dopuszczalne jedynie we wczesnym etapie schorzenia. Im mniejsze zmiany chorobowe, tym większe i szybsze możliwości wyleczenia. Nieleczone, mogą przyczynić się do wielu komplikacji zdrowotnych. Aktualnie użytek hialuronidaz w medycynie, opiera się na ogół na podwyższeniu w praktyce klinicznej hialuronidazy, która przez sporo lat były gromadą niedocenianych i słabo scharakteryzowanych enzymów. Terapia hialuronowa pogłębia przepuszczalności tkanek łącznych, co owocuje łatwiejszą i szybszą dyfuzją serwowanych parenteralnie leków. Hialuronidaza jest zwana czynnikiem szerzenia, ponieważ upraszcza wnikanie mikrobów z miejsca zakażenia w głąb skóry i tkanki podskórnej.Dzięki tym właściwościom udostępnia także ekspansje się podanych specyfików. Jak okazują badania, w terapii, nie zawsze są celowe, albowiem poniektóre preparaty farmakologiczne wykorzystywane w leczeniu owego schorzenia, takie jak wyciąg z kasztanowca, lub rutyna i jej pochodne, hamują aktywność owego enzymu. Ze względu na uczestnictwo w wielu biologicznych procesach, hialuronidazy są zauważane jako markery rozpoznawcze, także potencjalny cel terapeutyczny..