Główne rodzaje oraz odmiany wewnętrznych drzwi, ich wykorzystanie w domach oraz mieszkaniach

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia mieszkań i domów są drzwi. Dzielą się na dwie podstawowe grupy, czyli wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do ochrony wnętrza domu przed atmosferycznymi czynnikami, takimi jak śniegi, wiatry i deszcze, a także przed niepowołanymi osobami służą drzwi zewnętrzne.
link do strony
Author: Peter Chovanec
Source: http://www.flickr.com
Ich rodzajów oraz odmian jest całkiem sporo, klienci mogą wybierać pośród drzwi zrobionych z drewna różnych gatunków, często złączonego ze szkłem, a oprócz tego pokrytej okleiną albo malowanej blachy. Drzwi (drzwi wejściowe we Wrocławiu) zewnętrzne przeważnie masywniejsze i grusze, właśnie ze względu na ich przeznaczenie. Jeżeli mają mieć dobre przeciwłamaniowe właściwości, to muszą mieć odpowiednie wzmocnienia i zamki. Obowiązkowa jest grubsza blacha chroniąca przed przecięciem, antywyważeniowe bolce i porządne zawiasy. Dobrze jest również użyć atestowanych zamków, jakie stanowić będą utrudnienie dla złodziei. No i rzecz jasna bez względu na swoje właściwości drzwi raczej powinny być ładne, bo przecież są one wizytówką każdego mieszkania. Za to wewnątrz mieszkań i domów montowane są znacznie delikatniejsze drzwi - (sprawdź drzwi ze szkła GlasStudio) wewnętrzne (przykładowe artykuły). Występują one w paru wersjach uzależnionych od zastosowania. Najczęściej spotykane są tradycyjne, typowe drzwi rozwieralne, montowane w futrynie.drzwi
Author: Remix
Source: Remix
Są one praktyczne, dostępne w ogromnej ilości odmian i wzorów, ale posiadają jedną główną wadę. Do ich otwierania potrzeba dużo miejsca, więc nie za każdym razem będą się dobrze sprawdzać w niewielkich mieszkaniach. Tam za to znacznie lepiej poradzą sobie drzwi składane. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego mechanizmu mogą się one składać jak parawan, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, a równocześnie otwieranie jest proste i szybkie. Jeśli ktoś będzie miał taką możliwość, to świetnym pomysłem mogą być też drzwi przesuwne, sprawdzają się one szczególnie tam, gdzie nie będzie miejsca na zwykłe drzwi. Podwiesza się je na ,przez co nie zajmują zbyt dużo miejsca przy otwieraniu, potrzebują jedynie kilkunastu centymetrów przy ścianie żeby się je dało przesunąć.