Doskonałe kamienie szlachetne - szmaragd oraz tanzanit

Nie od dzisiaj wiadomo, że diamenty i także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Wiele kobiet kocha nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, bo taka biżuteria na pewno dużo osiąga na designie. W dzisiejszych czasach w jubilerstwie wykorzystuje się przeróżne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych i modnych przynależą diamenty oraz brylanty, chociaż warto także poznać się z innymi, pięknymi kamieniami szlachetnymi, jakie też przysporzą wiele uroku wszelkiej biżuterii.

Gameo
Przykładem podobnie popularnego kamienia szlachetnego co diament lub brylant, jest szmaragd (gemeo.pl/shop/50---tanzanit.html). Szmaragdy są niesłychanie ładnym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o rozległym zastosowaniu. Używano go już w czasach starożytności, w Arabii, Egipcie albo też w Persji. Szmaragd wyróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która niewymownie komponuje się z rozlicznymi rodzajami biżuterii - kolczykami, naszyjnikami czy bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu okręgach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, dodatkowo kamienie te można spotkać także na Madagaskarze, Libii lub w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy można odnaleźć na terenie Dolnego Śląska, jednakże nie nadają się one do spożytkowania w celach jubilerskich. Jednakże teraz szmaragdy można też wytwarzać syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są poddawane specjalnej obróbce, która chowa rozliczne skazy czy też pęknięcia.

Kolejnym pięknym kamieniem szlachetnym jest także tanzanit, jaki zachwyca piękną, łagodną fiołkowoniebieską barwą. Pozostał on odnaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał z powodu niezwykle wysokiej temperatury oraz niesłychanie dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit użytkowany jest na wielką skalę, ponieważ jego niepowtarzalne piękno jest istotnie cudowne.

Dzięki właściwemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim wyjątkowym kolorem, który pasuje do wielu przeróżnych kreacji. Nic więc podejrzanego, iż biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest aktualnie tak ubóstwiana przez sporo kobiet.